Ochotnicza Straż Pożarna - Kończyce Małe


Tego rocznym organizatorem zawodów sportowo - pożarniczych była jednostka OSP Kaczyce. Rano jak zwykle zebrali¶my się przed remiz± i zaczęli¶my przygotowywać siebie i sprzęt do zawodów, jakie czekały nas na obiekcie sportowym GKS Morcienk w Kaczycach.


Pogoda tym razem nam dopisała, nie było zimno, nie było ciepło, tak w sam raz. Na dowódcę drużyny wytypowali¶my Dzizusa. Pokręcili¶my się jeszcze parę minut przed remiz±, ostatnie spojrzenia na sprzęt w drogę. Gdy przyjechali¶my na miejsce, rozpoczęli¶my przygotowania do zawodów, jeszcze parę szczegółów było do omówienia... w między czasie przywitali¶my się z naszymi kolegami z innych drużyn.


Zawody tradycyjnie rozpoczęły się od zbiórki, losowania pozycji startowych, czyli tak jak regulamin przewiduje. Dzizus wylosował start z II pozycji, więc na przygotowanie się nie było za wiele czasu. Zgodnie z regulaminem zawody rozpoczęły sie od sztafety. Na sztafecie wszyscy spisali się bardzo dobrze, uzyskali¶my czas dużo lepszy niż na ćwiczeniach. Druga czę¶ć sportowych zmagań, czyli tak zwana bojówka też była bardzo dobra... no, ale czas, jaki uzyskali¶my nie wystarczył do wygranej (chyba przemęczenie materiału).


Oficjalnie zajęli¶my III miejsce, ale i tak czujemy się wygrani, ponieważ nie popełnili¶my żadnego błędu i przeszli¶my całe zawody bez punktów karnych. Strat w sprzęcie i ludziach nie odnotowano. W tym roku rywalizacja była bardzo ostra, wszyscy byli bardzo dobrze przygotowani. Punkty karne dostała tylko jedna drużyna za Ľle złożony meldunek. Najważniejszym celem tych zmagań była okazja spotkania się z innymi strażackimi załogami, możliwo¶ć sprawdzenia się w miłej atmosferze i dobra zabawa. Po zawodach tradycyjnie poszli¶my na grochówkę, nic dodać nic uj±ć... pyszna!

Klasyfikacja zajętych miejsc w gminnych zmaganiach strażaków jest następuj±ca:

1. miejsce - OSP Zebrzydowice
2. miejsce - OSP Marklowice Górne
3. miejsce - OSP Kończyce Małe
4. miejsce - OSP Kaczyce

..::Zamknij okno::..

© 2008 by Czarny. All Rights Reserved