Ochotnicza Straż Pożarna - Kończyce Małe


Przychodz± takie dni, kiedy trzeba się spakować i do woja pojechać... tak też uczynił nasz kolega z jednostki dh Michał "Misiek" Nawrat. Jak to w życiu bywa i o naszego druha upomniała się ojczyzna. Misiek pojechał do Kłodzka i tam też miał uroczyst± przysięgę wojskow±. Nie zostawili¶my naszego kolegi w tym dniu... i po krótkiej naradzie doszli¶my do wniosku, że załatwimy sobie busa i pojedziemy na przysięgę. Droga była długa, ale jak to my strażacy byli¶my na ni± przygotowani i w sympatycznej atmosferze pogawędek o tym i owym uciekały nam kilometry a do Kłodzka coraz bliżej.


W Kłodzku przywitała nas raczej surowa pogoda, pochmurno i smętnie..., ale to przecież nie dla pogody tu przyjechali¶my, tylko do naszego strażacko-wojskowego kumpla z zastępu.


Przed wej¶ciem na teren jednostki jak zwykle to bywa przywitał na widoczny z oddali napis "Wojsko Polskie" i niejednemu z nas przypomniały się czasy jak sam kiedy¶ przekraczał bramę jednostki wojskowej.


Po pewnym czasie i zajęciu odpowiedniego sektora na trybunach rozpoczęła się uroczysto¶ć wojskowa. Wraz ze swoimi kolegami nasz druh Misiek złożył przysięgę wojskowa... i tak się stał żołnierzem.

Życzymy naszemu kumplowi szybkiego powrotu do cywila oraz w szeregi naszej jednostki. Czołem dh Misiek !

..::Zamknij okno::..

© 2006 by Czarny. All Rights Reserved