Ochotnicza Straż Pożarna - Kończyce Małe


W dniu 22 marca 2007 roku po raz ostatni zawyły syreny wozów strażackich dla naszego kolegi i przyjaciela, druha Dariusza Golasowskiego.


Pogr±żeni w smutku i wielkiej zadumie żegnali¶my naszego kolegę, przyjaciela. Kolegę strażaka, z którym to od wielu lat razem jeĽdzili¶my na wezwania alarmowe. Razem gasili¶my pożary, te małe, jaki i te większe, razem ratowali¶my ludzki dobytek podczas powodzi i innych klęsk żywiołowych, razem uczestniczyli¶my w setkach miejscowych zagrożeń


Dzi¶ już z nami nie pojedziesz? Dzi¶ nie usłyszysz strażackiej syreny..., Dlaczego? Dlaczego ¦więty Florian, nasz patron powołał naszego strażaka, naszego Darka do służby w swojej niebiańskiej remizie?


W ostatniej drodze Darkowi towarzyszyły tłumy... rodzina, znajomi, przyjaciele, koledzy z jego macierzystej Jednostki Ratowniczo-Ga¶niczej Jastrzębie Zdrój, gdzie pracował, koledzy z Ochotniczej Straży Pożarnej Kończyce Małe, gdzie zaczynał swoj± strażack± przygodę, koledzy z gminnych jednostek OSP oraz wielu ludzi, którzy znali Darka, chłopaka zawsze wesołego, zawsze u¶miechniętego, życzliwego dla innych.

..::Zamknij okno::..

© 2007 by Czarny. All Rights Reserved