Ochotnicza Straż Pożarna - Kończyce Małe


Jak Wojtek został strażakiem?, Tak można napisać po wizycie naszej jednostki w przedszkolu w Kończycach Małych. To już kolejne spotkanie z przedszkolakami. Staramy się, aby w miarę możliwości takie spotkania odbywały się częściej. Dla nas jest to wielka przyjemność goszczenia wśród najmłodszych mieszkańców naszej miejscowości a dla nich coś niewyobrażalnie wielkiego. Spotkanie prawdziwego strażaka, takiego w mundurze, hełmie i z wielkim czerwonym samochodem.


Spotkania takie mają na celu zabawę powiązaną z nauką. Druh Leon Smoter opowiadał przedszkolakom o niebezpieczeństwach, jakie następują podczas zabawy z zapałkami, zapalniczkami, paleniu ognisk. Dzieci dowiedziały się także, co zrobić na wypadek zaistnienia pożaru podczas nieobecności rodziców.


Po krótkiej lekcji nastąpiła najlepsza chwila... Można było ubrać strażacki hełm na głowę, wsiąść do strażackiego wozu, nawet pokierować nim do akcji, nie wspomnę o użyciu sygnałów alarmowych. Na sam koniec chłopaki urządzili prawdziwy strażacki popis, z prądownicy i działka popłynęła woda, trysnęły prawdziwe fontanyy wody... Po spotkaniu dzieci wróciły do swoich obowiązków a my wróciliśmy do naszej jednostki.

..::Zamknij okno::..

© 2008 by Czarny. All Rights Reserved