Ochotnicza Straż Pożarna - Kończyce Małe


Ferie, ferie, ferie... jednym słowem dwa tygodnie wolnego od szkolnej ławy (oczywiście nie dla nas). Pomimo zimowej przerwy uczniowie z naszej podstawówki znaleźli chwilę czasu i odwiedzili naszą remizę. Młodzież miała okazję zapoznać się z wyposażeniem pożarniczym naszej jednostki. Mogli zobaczyć to wszystko, co zwykle jest nie do zobaczenia. Cała remiza stała otworem a na zewnątrz czekał Star 244L, można było wsiąść do kabiny, przedziału bojowego, zaglądnąć do każdej przegrody, zobaczyć, dotknąć. Ubrać hełm bojowy, przymierzyć ubranie strażackie.


Na liczne pytania odpowiadali nasi druhowie. Nie obyło się także bez atrakcji, w postaci druha Wilusia, który na własnej osobie prezentował całe uposażenie bojowe strażaka-ratownika. Po prezentacji plenerowej, młodzież zaproszona została do sali tradycji, gdzie czekała gorąca szklaneczka herbaty. Tam też dh Leon przedstawił pokrótce historię kończyckich strażaków, opowiadał o zamierzchłych czasach, kiedy to ochotnicy do pożaru jeździli zaprzęgami konnymi, o odbudowie struktur pożarniczych po II Wojnie Światowej, aż po czasy obecne, gdy podczas o akcji ratowniczo gaśniczych stosuje się najnowsze rozwiązanie techniczne.


Spotkania z młodzieżą uważamy za bardzo potrzebne, możemy poznać oczekiwania młodych ludzi, zobaczyć ich oczyma to, czego my sami nie możemy zobaczyć. Zawsze jesteśmy otwarci na nurtujące pytania a także na takie spotkania, jakie właśnie się odbyło. A więc do zobaczenia następnym razem.

..::Zamknij okno::..

© 2009 by Czarny. All Rights Reserved