Ochotnicza Straż Pożarna - Kończyce Małe


Wczesnym rankiem 6 października, z tygodniowym opóźnieniem pojechaliśmy do firmy "Bocar" w Korwinowie odebrać naszego STAR-ego przyjaciela. O godzinie 8 rano byliśmy już na miejscu. Przed ostatecznym odbiorem musieliśmy sprawdzić wszystkie istotne elementy przebudowy oraz sprawdzić stan faktyczny z dokumentacją przetargową. Wszystko wykonane było z największą precyzją i dbałością o szczegóły. Nasz STAR 244L wyglądał jak nowy, wspaniały... aż pomyśleć, że czekaliśmy na ten moment tyle lat. Warto było jednak czekać. Po podpisaniu wszystkich dokumentów związanych z odbiorem wskoczyliśmy do szoferki i gnaliśmy do naszej jednostki. Czas naglił niesamowicie, ponieważ o godzinie 13 w naszym kończyckim kościele ślub brał nasz wieloletni przyjaciel druh Mariusz "Czarny".


Niestety nie zdążyliśmy na poprowadzenie "Czarnego" nowym samochodem do pani młodej ale za to udało nam się już poprowadzić nowożeńców z kościoła parafialnego do Zamku Kończyce na przyjęcie weselne. Później wróciliśmy do remizy i rozkoszowaliśmy się widokiem naszego nowego wozu.


W poniedziałek od rana zaczęliśmy zazbrajanie samochodu, jak zwykle niezawodny Kolanko wymyślił i wprowadził parę swoich patentów, praca żmudna ale budująca. Powolutku przegrody pożarnicze zaczęły się zapełniać sprzętem aż na koniec dnia wóz był już gotowy do wyjazdu.

W tym miejscu pragniemy podziękować tym wszystkim ludziom, którzy przyczynili się do tego przedsięwzięcia. Nad całością cały czas pracował sztab ludzi dobrej woli, by nasz samochód zmienił swoje oblicze, został wyposażony w najnowszy sprzęt gaśniczy i ratowniczy oraz dalej mógł pełnić swoją, jakże ważną funkcję w ochronie przeciw pożarowej naszej gminy a także w ramach Krajowego Systemu Ratowniczo - Gaśniczego. Dziękujemy.

..::Zamknij okno::..

© 2007 by Czarny. All Rights Reserved