Ochotnicza Straż Pożarna - Kończyce Małe


W niedzielę 24 czerwca na stadionie LKS Kończyce Małe po raz trzeci odbyła się gminna Spartakiada Sołectw. Tak jak w minionych edycjach nie zabrakło ciekawych konkurencji, między innymi: rzut podkową do opony z "malucha" (Fiat 126p), rzuty lotkami do tarczy oraz tradycyjny rzut "gumoczem" do celu. Zmagania zawodników z poszczególnych sołectw mocno dopingowały tłumy kibiców. Nie zabrakło również strażackiej dyscypliny, wymyślonej specjalnie na tę plenerową imprezę.


A więc... po dwóch wyznaczonych zawodników z każdego sołectwa musiało stawić się przy remizie "OSP Biegunka", gdy zawyła syrena, którą kręcił dh Grucha a dh prezes Leon dał sygnał do startu, zawodnicy musieli podbiec do przygotowanego stanowiska, ubrać się w odzież ochronna. Następnie pobrać sprzęt ratowniczy typu: prądownica, wąż W52, kleszcze do ciecia, załadować to wszystko na specjalnie skonstruowany wóz gaśniczy o napędzie nożnym (nosze ręczne).


Tak wyposażeni strażacy alarmowo musieli pobiec do stojącego hydrantu, podłączyć nasadę, rozwinąć odcinek i udać się na linie gaśniczą. Gdy przybyli na miejsce musieli szybko i sprawnie przeciąć rozwiniętą taśmę ostrzegawczą a następnie przystąpić do gaszenia pożaru. Po zakończeniu działań ratowniczych cały sprzęt spakować z powrotem na nosze i wrócić do remizy, rozebrać się i dobiec do linii końcowej zwanej metą.


Nad całością i sprawnym przebiegiem "akcji ratowniczej" czuwali nasi druhowie. Strażacka konkurencja okazała się bardzo zabawna, można było uśmiać się do granic wytrzymałości. Więcej na temat całej spartakiady można przeczytać na stronie zaprzyjaźnionego serwisu zebrzydowice.net

..::Zamknij okno::..

© 2007 by Czarny. All Rights Reserved