Ochotnicza Straż Pożarna - Kończyce Małe


Jak co roku zebraliśmy się w naszej remizie i jak co roku poszliśmy do kościoła na nabożeństwo, które było sprawowane za strażaków i ich rodziny w dniu św. Floriana naszego patrona. Zdawałoby się, ze kolejne strażackie święto będzie miało taki sam przebieg jak rok, dwa lata, trzy lata temu. A jednak było inne.

Po uroczystościach kościelnych ks. Proboszcz Kazimierz Osiński poświęcił wozy pożarnicze STAR-a 244L, (który powrócił po karosacji do naszej jednostki pod koniec zeszłego roku) oraz nowo otrzymany samochód marki Polonez.


Po powrocie do remizy dh Tomasz Gruszczyk, nowy prezes miał okazję po raz pierwszy przewodniczyć w obchodach dnia strażaka w naszej OSP. Swoje wystąpienie rozpoczął od podziękowań dla dh Leona Smoter, wieloletniego prezesa OSP Kończyce Małe za wkład, jaki wniósł w nasze szeregi, aby ta jednostka była jedną z najlepszych w powiecie cieszyńskim. Podziękowania złożyli również zaproszeni goście z jednostki OSP Zebrzydowice, księża proboszcz i wikary, sołtys Kończyc Małych.


Następnie zostały wręczone medale i odznaczenia:

  • Złoty Medal "Za zasługi dla pożarnictwa" otrzymała: dh Elżbieta Smoter
  • Srebrny Medal "Za zasługi dla pożarnictwa" otrzymał: dh Leszek Bijok
  • Brązowy Medal "Za zasługi dla pożarnictwa" otrzymała: dh Kazimiera Rychlik

  • Odznaka "Strażak Wzorowy" otrzymali: dh Michał Nawrat, dh Piotr Stuś, dh Piotr Staniecki

  • Srebrną oraz Złotą odznakę MDP otrzymała dh Aleksandra Smoter

Po zakończeniu części oficjalnej przyszedł czas na wspaniały i pyszny obiad, który, jak co roku przygotowały nasze druhny... a potem już tylko zabawa.

..::Zamknij okno::..

© 2008 by Czarny. All Rights Reserved