Ochotnicza Straż Pożarna - Kończyce Małe


Spokojnie zapowiadającą się noc nagle rozdarł ryk strażackiej syreny... w oddali było również słychać inne syreny... Jednostka OSP Kończyce Małe została alarmowana parę minut po godzinie 22. Wezwanie... pożar nowo powstałego centrum handlowego "Świstak" w Zebrzydowicach. Czas uciekał nieubłaganie, 2 minuty po zaalarmowaniu Końcycka jednostka jest już w drodze do miejsca zdarzenia.


Piotrek dobija pedał gazu do samego dna, STAR jak zwykle gna... ciemności nocy rozświetlają mocne światła oraz niebieskawy błysk kogutów. Docieramy na miejsce zdarzenia, jest już tam jednostka OSP Zebrzydowice, która miała najbliżej oraz jednostka PSP Cieszyn... dojeżdża jednostka PSP Jastrzębie Zdrój. Dowiadujemy się od dowódcy akcji ratowniczo - gaśniczej, że pożar wybuchł w pizzerii... w obiekcie znajdują się ludzie, dwie osoby, jedna ze złamaną nogą, druga osoba najprawdopodobniej nieprzytomna. Docierają następne jednostki Straży Pożarnej... wchodzimy do akcji.


Taki mniej więcej był scenariusz tegorocznych ćwiczeń gminnych jednostek OSP oraz jednostek PSP Cieszyn i PSP Jastrzębie Zdrój a także włączonej do akcji jednostki OSP Pielgrzymowice. Cała akcja trwała niecałą godzinę. Po zakończeniu ćwiczeń mieliśmy okazję zobaczyć cały obiekt, usytuowanie ciągów komunikacyjnych itd.


Po zakończeniu ćwiczeń komendant gminny dh Stanisław Pawłowski krótko i zwięźle podsumował całokształt przeprowadzonej akcji ratowniczo - gaśniczej. Na koniec wszystkie jednostki biorące udział w ćwiczeniach pojechały do remizy OSP Zebrzydowice, która przygotował tradycyjną grochówkę. Tak właśnie minęły kolejne ćwiczenia na obiekcie. Strat w sprzęcie i ludziach nie odnotowano.

Zdjęcia wykonał red. Crasher z portalu Zebrzydowice.net Cały przebieg ćwiczeń przeprowadzonych na obiekcie centrum handlowego "Świstak" w Zebrzydowicach można zobaczyć pod adresem http://crasher1977.rajce.idnes.cz/pozar_swistaka/

..::Zamknij okno::..

© 2008 by Czarny. All Rights Reserved