Ochotnicza Straż Pożarna - Kończyce Małe


W dniu 26 maja odbyły się kolejne ćwiczenia Kompanii Odwodowej Straży Pożarnej. Tym razem ćwiczenia zostały przeprowadzone na terenie naszej gminy Zebrzydowice. Palił się zebrzydowicki las a założeniem akcji ratowniczo - gaśniczej było jak najszybsze opanowanie oraz ugaszenie szalejącego pożaru.


Nasza jednostka od wielu lat bierze czynny udział w ćwiczeniach Kompanii Odowdowej Straży Pożarnej, ciągle doskonaląc i podwyższając poziom wyszkolenia ratowników.


Po zaalarmowaniu udaliśmy się alarmowo na miejsce zgrupowania do OSP Zebrzydowice, w miedzy czasie dojechała kolumna, która została uformowana przy PSP Cieszyn. W skład I kolumny wchodziły jednostki z Wisły, Istebnej, itd. Przy remizie w Zebrzydowicach dowódca akcji kpt. Damian Legierski przedstawił plan działania oraz rozmieszczenie jednostek podczas akcji ratowniczo - gaśniczej.


Po odprawie ruszyliśmy wraz z OSP Zebrzydowice i OSP Marklowice Górne do bezpośredniego zwalczania szalejącego żywiołu. Po zajęciu pozycji głęboko w lesie przystąpiliśmy do budowy linii gaśniczej, najpierw jednej a później, gdy dojechało wsparcie ciężkim wozem z OSP Kaczyce do drugiej linii gaśniczej.


Po zakończeniu działań ratowniczych trwających ponad 1.5 godziny, skompletowaniu sprzętu i powrocie do remizy w Zebrzydowicach odbyło się podsumowanie całej akcji. Akcja została przeprowadzona sprawnie, pożar udało się opanować. Strat w sprzęcie i ludziach nie odnotowano.


Po zakończeniu ćwiczeń, na placu manewrowym zebrzydowickiej straży można było zjeść pyszną grochówkę, którą przygotowały nasze niezawodne druhny, czyli dwie Elki. Nic dodać nic ująć tylko palce lizać...

..::Zamknij okno::..

© 2007 by Czarny. All Rights Reserved