Ochotnicza Straż Pożarna - Kończyce Małe


Nagły ryk syreny alarmowej przeszywa powietrze... momentalnie zbieramy się w remizie, wsiadamy w wóz, przez radio docierają do nas pierwsze informacje z PSK Cieszyn... szybka konsultacja trasy przejazdu i wyjazd. Udajemy się na miejsce zgrupowania, które zostało podane nam przez radio. Jedziemy w stronę Cieszyna. W drodze docierają do nas nowe fakty związane z alarmowaniem naszej jednostki. Wiemy już, na 100%, że przygraniczna część Cieszyna znalazła się pod wodą. Po obfitych i długotrwałych opadach deszczu z koryta wystąpiła graniczna rzeka Olza zalewając zakłady Celma i okalające ją tereny miejskie.


Na szczęście tym razem scenariusz zdarzenia został napisany a nie podyktowała go przyroda. Mniej więcej tak rozpoczęły się dla nas kolejne ćwiczenia kompani odwodowej PSP Cieszyn, w której skład wchodzi nasza jednostka.


Ćwiczenia miały na celu sprawdzenie gotowości bojowej jednostek PSP oraz OSP należących do KSRG będących w składzie kompanii, sprawdzenia skuteczności alarmowania dowództwa kompanii i jednostek należących do kompanii odwodowej, sprawdzenia czasu dojazdu kompanii do miejsca koncentracji, sprawdzenia czasu dojazdu jednostek PSP oraz OSP na miejsce ćwiczeń, doskonalenia taktycznych zasad usuwania klęsk żywiołowych oraz doskonalenia współdziałania jednostek ochrony przeciwpożarowej.

..::Zamknij okno::..

© 2008 by Czarny. All Rights Reserved