Ochotnicza Straż Pożarna - Kończyce Małe


Wszyscy jesteśmy przyzwyczajeni do czerwcowych obchodów Bożego Ciała, w tym roku było inaczej, obchodziliśmy je w maju. Boże Ciało jest świętem ruchomym, obchodzone jest w czwartek po Uroczystości Trójcy Świętej a więc sześćdziesiąt dni po Wielkiej nocy. Tegoroczne uroczystości rozpoczęliśmy dość wcześnie. Tradycyjna zbiórka w remizie przed godziną 9-tą, następnie przemarsz do kościoła i uczestnictwo we mszy świętej oraz tradycyjnej procesji.


W tym roku procesja wiodła ulicą Staropolską wzdłuż rzeki Piotrówki w stronę malowniczego kończyckiego zamku, gdzie przy kaplicy św. Jana był przygotowany pierwszy ołtarz polowy. Następnie ulicą Jagiellońską procesja udała się do kolejnego ołtarza, który umiejscowiony był na terenie obiektu sportowego LKS Kończyce Małe. Następny ołtarz znajdował się obok "Kurczarni". Czwarty i ostatni ołtarz jak corocznie znajdował się przy kościele.


W tym roku po raz pierwszy podczas uroczystości został wykorzystany nasz wóz operacyjny, który wraz z funkcjonariuszami Policji zabezpieczał przemarsz procesji głównymi ulicami naszej miejscowości.

..::Zamknij okno::..

© 2008 by Czarny. All Rights Reserved